ניתוח אף לאחר טראומה – המבנה של האף הוא מבנה עדין באנטומיה של הגוף, המורכב מחלקים קטנים ועדינים שמחוברים ביניהם כדי ליצור את צורת האף. כאשר חלה פגיעה כתוצאה מפציעה יש אפשרות למספר בעיות שעלולים לצוץ עקב היציאה מהאיזון של מבנה האף: עצמות שבורות, סחוס פגום, שינויים בתצורת האף החיצונית, שינוי בתעלות הפנימיות, חוסר סימטריה בפנים ובחוץ ואפילו בעיות בנשימה. ניתוח אף מחיר: המחיר משתנה אם מדובר בניתוח קוסמטי או רפואי וכן גם מידת הכיסוי של הביטוח.

בעיה נוספת היא דימום שעלול לגרום לקריש דם ולחסום את זרימת הדם לחלק מחלקי האף. מניעת זרימת הדם לחלקים מסויימים עלולים להביא למוות של חלק מחלקי האף ולחסימה או פגיעה בצורה של האף. טיפול פוסט טראומטי באף מכוון לטפל בפגיעות מסוג זה הנובעות לרוב מפציעות, תאונות דרכים ומכות.

סוג אחר של ניתוח אף הוא ניתוח אף למטרות שיקום לאחר הסרת גידול סרטני או לאחר טראומה בפנים שגרם לאף להיראות פגוע כתוצאה מהעדר רקמה שהוסרה או נאבדה. ניתוח אף שיקומי נועד לשקם את רקמת האף הנעדרת ולתקן את הנזקים. לרוב התליך מצריך לקיחת רקמת עור מחלקים אחרים בגוף. מדובר בתהליך מורכב שדורש לעיתים מספר ניתוחים לאורך מספר חודשים. מורכבות התהליך דורשת מנתחים מרמה גבוהה מאוד המתמחים דווקא בניתוחים מסוג זה בדומה למורכבות של מתיחת בטן.

הסוג השלישי שארצה לגעת בו הוא ניתוח לשיפור מראה האף בעקבות תלונות על המראה של קצה האף. מטופלים רבים אינם מאושרים עם צורת קצה האף שלהם והנטייה שלו כלפי מעלה או מטה. האף בעקבות היותו חלק מרכזי כל כך בפנים הוא בעל חשיבות רבה למראה הפנים הכללי. מדובר בתהליך אישי מאוד ומותאם אישית לצרכי ולמצבו של המטופל. כדי להשיג את התוצאה הרצויה ישנן מספר טכניקות שונות שעומדות לרשות המנתח כדי לשפר את מראה האף ביחס לפנים. אחד הנקודות החשובות ביותר היא לשמר את הפרופורציה בין חלקי הפנים לאחר תיקון האף עצמו.

הניתוח עצמו מתבצע תחת הרדמה וסריקה תלת מימדית של האף וחלקיו לפני ביצוע החתכים. ייתכן ובניתוח תוסר רקמת שומן או שינוי במבנה העצמות כדי לאפשר סידור מחדש, ייתכן ויעשה שימוש בשתלים והשתלת רקמות גוף מחלקים אחרים באף עצמו.