כל חודש כמעט שומעים על מותג חדש שמעוניין להביא לשוק את מוצרי הטיפוח שלו המבוססים על חומרי גלם מים המלח או על שותפות עסקית חדשה שרוצה למתג או לקדם מוצרים דומים. אפשר בהחלט לומר כי ים המלח ומוצריו מהלכים קסמים על תעשיית היופי בכללה וכל מי שטיפוח העור חשוב לו. היכולת של ים המלח לשנות ולשדרג את היופי הטבעי ואת בריאות העור והשיער ידועה לאנושות מזה שנים רבות וסביר להניח שתמשיך להיות גורם עולמי מרכזי בעשרות השנים הבאות.

הטרנד הנוכחי הוא להציע את מוצרי ים המלח בצורתם הטהורה, לדוגמא בוץ ים המלח טהור ולא מעובד או משודרג מסחרית. הלקוח יכול לעשות שימוש בבוץ כמסכת גוף, קרם לחות לפנים, סבון, שמפו או ג’ל למקלחת ולא בהכרח לרכוש מוצרים כאלו המבוססים על הבוץ עצמו. כמובן שאלו מוצרים די טבעיים וגולמיים שלא בהכרח מתאימים לכל אחד. אתם בוודאי מתקשים לדמיין אשת עסקים בלוס אנג’לס או אקדמאית ברומא שמתחילות להתעסק עם בוץ טהור במקלחת שלהן ועושות בו שימוש לטיפוח העור והשיער. לכן סביר להניח שעדיין נראה מוצרים מעובדים המבוססים על משאבי ים המלח כמו קרמים מעושרים במלחים, סבון מבוסס בוץ טבעי ועוד. החברות מצידן מנסות לשמר כמה שיותר מהתכונות הרפואיות והקוסמטיות של החומרים בעת יצירת מוצרים אלו כדי למקסם את טיפוח העור והשיער וליצור חוויה מחדשת ובריאותית הדומה לביקור בים עצמו.

ים המלח מציע מעין שילוש מקודש שמתלבש לעולם הנוצרי כמו כפפה ליד: מים, בוץ ומלחים המספקים יחד מגוון יתרונות רפואיים אשר הוכחו במספר רב של מחקרים בלתי תלויים. בין המחלות ובעיות העור הידועות יותר שטופלו בהצלחה על ידי חומרים מים המלח ניתן למצוא את הפסורזיס, אקזמה, אקנה, קשקשת, דלקת עור חלבית ועוד. המלחים מרככים, מחליקים ומנקים מהעור את הרעלים ומקדמים את התחדשות התאים – מה שמועיל גם בהפחתת הנראות של קמטים וקווים מיותרים בעור. למוצרי ים המלח יתרון נוסף והוא מיתוג ים המלח כמרכז עולמי של תיירות מרפא שאליה מגיעים אנשים מכל העולם במטרה לזכות באותם יתרונות רפואיים וקוסמטיים.