לא כל החברות עושות שימוש זהה בהודעות SMS או באותה מערכת לשליחת SMS במסגרת מאמצי השיווק והפרסום שלהן. למרות שקרוב לתשעים אחוזה מהלקוחות משתמשים בטלפון שלהם בזמן קניות כאשר למעל שישים אחוז מהם יש סמארטפון עדיין יש חברות שמוותרות על ערוץ זה.

1. קודם כל חשוב לבנות צוות או לפחות להגדיר אדם אחד שתפקידו יהיה לנהל את השיווק דרך ערוץ זה. ייתכן ומדובר במישהו בעל תפקידים אחרים שיצטרך לקחת אחריות גם על ערוץ זה אבל חשוב שיהיה אדם אחד שממוקד בהצלחת העניין ודואג לקדם אותו ולהתמקצע בו.

2. הכרת הלקוחות שלך – מיהם הלקוחות שלך? מדוע הם נתנו בך אמון עם מספר הטלפון שלהם? למה הם מצפים? איך אתה יכול לתת להם ערך אמיתי בכל הודעה? איך אתה יכול להיזהר מלפגוע ביחסים שלך איתם? וכולי. כלי שמאוד עוזר לניהול הקשר הזה עם הלקוחות הוא הCRM, מערכת לניהול יחסים עם לקוחות המאפשרת מעקב אחר התקשרויות העבר ומידע מפורט על כל לקוח. מערוכת מתקדמות יכולות להפיק תובנות על תבניות התנהגות של צרכנים מסויימים ולחלק אותם על פי פעילויות ספציפיות או אזור גאוגרפי וכולי.

3. תכתוב מסרים קצרים וברורים – עם SMS חייבים להיות ישר ולעניין, בלי מגילות ובלי חפירות, בלי התחכמויות או דברים שיכולים להתפרש בכמה אופנים. צריך משפטים קצרים, ברורים וחדים שמעבירים את התועלת וההזדמנות בצורה מהירה ונקודתית. לכן גם מספר התווים המוגבל יחסית בכל מערכת לשליחת SMS

4. השתמש בקריאה לפעולה – SMS לא נועד רק למידע בלבד, רצוי במרבית המקרים לסיים עם הזדמנות לאינטרקציה, כלומר עם קריאה לפעולה בין אם מדובר ברכישה, התקשרות לבית העסק או אפילו כניסה לדף נחיתה עם הסבר מפורט יותר על המבצע או השירות או הסיבה לשליחת ההודעה. הקריאות לפעולה הפופלריות ביותר הן: להראות את ההודעה או את הקופון שבה בבית העסק כדי לקבל הטבה או שירות מיוחד, הקלקה לשם צפייה בדף נחיתה, סרטון, קבלת קופון או כל דבר אחר, שליחת מילה חזרה כדי לזכות במשהו או לקבל גישה להנחה או לשירות מיוחד או להצבעה בתחרות או בבחירות של משהו. אבל הקריאה לפעולה היעילה ביותר והרצויה ביותר, אם כמובן ניתן להגיע אליה, היא לרכישה או לקנייה עכשיו כי זוהי בסופו של דבר מטרת התהליך.