המשך מחלק א

בחייה ה"אמיתיים", האמת הזאת התפרצה בה רק כשהייתה בת 25. אך כעת, נאלצה להתמודד עם האמת החשופה כשבמוחה ובנפשה היא ילדה בת 15. נערה תמימה חושפת את התיאור שלה כאישה על מה שעברה כילדה קטנה. האפקט ממש פירק אותה. כך המשיכה לגלות עוד פרטים – העובדה ששנאה ללבוש בגדים וורודים, כי בעת תקיפתה היא לבשה שמלה ורודה וכך העניין נקשר במוחה הצעיר.

השאלה למה היא נתקעה על גיל 15 התחילה להתברר. בגיל הזה התפרק הגרעין המשפחתי שלה. היה ריב אלים עם אמא שלה שהייתה אלכוהוליסטית, שבסופו נעמי ניסתה להתאבד. כשהיא קראה את זה היא הבינה שכל ההתדרדרות שלה באה ברגע שהיא ויתרה על עצמה. ההחלטות שקיבלה באותו רגע, כיוונו את המשך החיים של נעמי המבוגרת. כל הגילוים האלה עזרו לה להשלים את הפאזל של החיים שלה. למרות הקושי שעלה בכל הדברים שעלו ביומנים, היא דווקא מצאה הרבה הערכה כלפי הנעמי של ההווה, ששיקמה את חייה ולא התדרדרה עוד. תקופת השיכחה נמשכה שלושה חודשים. רק אחרי שלוש שנים קיבלה איבחון של אמנזיה דיסוציאטיבית. סוג נדיר של שיכחה הנגרמת בגלל מתח נפשי ולא בגלל בעיה פיזיולוגית. כשהיא הרגישה שהכל כבד לה יותר מידי, המוח שלה הציל אותה. נתן לה את היכולת לשחזר את העבר ממקום נייטרלי, של נערה שעוד לא התקלקלו בה התקוות. היא קיבלה מבט עתידי, וחזרה לעתיד לאחר שפגשה את עצמה כילדה קטנה בת 6 וכנערה בת 15.

החיים שלנו רצופים מצבים. כמעט שאין אדם שלא חווה טראומה רגשית, נפשית, או פיזית, שהותירה אותו כלוא מאחורי קליפות וחומות של הגנה. ההגנות האלה היו טובות לנו כדי לעבור את המצבים האלה, ופעמים רבות אנחנו גם מגלים שבלי המצבים האלה, לא היינו הדברים הטובים שאנחנו היום, כמה שזה נשמע נורא. וודאי אף אחד לא היה מבקש לעבור את המצבים האלה מתוך בחירה, אך כל חוויה מותירה בנו שיעור, והשיעורים החזקים ביותר הם אלה שנצרבים בלב ובמוח, ואפילו בבשר. כך פועל האדם.

תקשיבו לעצמכם, וכשתהיו מוכנים להתמודד עם הכאבים שקברתם, תנו להם לצאת מהקברים, תאווררו אותם, אל תתביישו בהם כי לא אתם יצרתם אותם. הם קרו לכם. הם באו עליכם. אל תהיו קשים עם עצמכם על מי שאתם היום. אתם תוצר של מארג מיוחד שנתפר בדיוק במידה עבורכם בלבד. ויום אחד נגלה בשביל מה. אז בינתיים, תאמינו שזה קרה בשביל שתהיו אדם מופלא. זה מה שאתם. תעטפו עצמכם באנשים שאוהבים ומאמינים בכם. תתרחקו מאנשים שמורידים אתכם למטה, שמזלזלים בכם, שמשפילים או דוחים אתכם בגלל הפחדים והתסכולים שלהם עצמם.

אתם יהלום – כי כל יהלום הוא יחודי והוא החומר החזק ביותר שקיים בטבע. ויש אלוהים, שנותן לכם גם מצבים, אפילו את הקשים, כדי לכוון אתכם למטרה נעלה, אותה וודאי תגלו אם תרצו בכך. והוא גם נותן לכם את כל כלי העזר הדרושים לכם למסע. עליכם רק לחפור ולגלות אותם, שחייכם לא יעברו לחינם בלי שתגלו.